مورینیو: بازیکنانم از نظر روانی به اندازه کافی قدرتمند نیستند/ حق‌مان بود این‌طور مجازات شویم

ی خانگی مقابل همشهری خود وستهام بازی ۳ بر صفر برده را با تساوی ۳-۳ عوض کرد. تاتنهامی که تا دقیقه ۱۶ بازی سه بار دروازه میهمانش را باز کرده بود، در ۱۲ دقیقه پایانی مسابقه سه گل خورد و به جای سه امتیاز به یک امتیاز بسنده کرد.

ژوزه مورینیو سرمربی تاتنهام پس از این بازی ضعف روانی شاگردانش را دلیل از دست رفتن پیروزی دانست و آنها را به خاطر داشتن چنین نقطه ضعفی سزاوار این مجازات دانست.

مورینیو به شبکه اسکای اسپورتس گفت: فوتبال … خُب البته قطعاً من باید عملکرد تیمم در نیمه دوم را آنالیز کنم تا ببینم که ایراد کارش در کجا بود، اما در جواب سؤال شما خبرنگاران که می‌خواهید بدانید چه اتفاقی برای تیم ما رخ داد، ترجیح می‌دهم بگویم اتفاقی نیفتاد جز فوتبال و اینکه خودباوری بازیکنان وستهام را برای جبران گل‌های خورده تحسین کنم. کار آسانی نیست که در خانه حریف ۳ بر صفر عقب باشید، حریف هم بر شما مسلط باشد و فشار بیاورد و با این حال باورتان برای جبران گل‌های خورده را حفظ کنید. می‌دانستم که این وستهام با وستهام سال گذشته فرق دارد، اما به نظرم از دست دادن پیروزی ۳ بر صفر مجازات بزرگی برای تیم ما بود که البته حقش بود.

مورینیو ادامه داد: من با بررسی‌هایی که در کنار زمین انجام دادم تا حدودی به مشکلاتی که باعث شد پیروزی را از دست بدهیم، پی بردم. بعضی چیزها هم واقعاً ناگهانی و خارج از کنترل رخ دادند، مثلاً یک ضربه شروع مجدد غیرمستقیم، گل به خودی و ریباند در ضربه ایستگاهی. بازی تحت کنترل ما بود و موقعیتی برای هری کین ساختیم که می‌توانست تبدیل به گل چهارم‌مان شود، اما او توپ را به تیر دروازه زد. گرث بیل هم می‌توانست کار حریف را یکسره کند. بازی بیشتر به سمتی در جریان بود که ما به گل چهارم‌مان برسیم، اما فوتبال همین است. عمدی در کار نبود، اما در دقایق پایانی تیم دچار اُفت شد. وقتی حریف گل اولش را زد روحیه گرفت و بالعکس مردان من از نظر روانی آنقدر قوی نبودند که با این اتفاق کنار بیایند و نتیجه‌اش این شد که در دقایق پایانی دو امتیاز از دست دادیم. باید قوی‌تر از این ظاهر می‌شدیم. نمی‌دانم تقصیر خودمان بود که به حریف اجازه دادیم دل و جرأت پیدا کند تا به بازی برگردد یا خودشان انگیزه مضاعفی برای این کار پیدا کردند. شاید هم هر دو بوده است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *