فیلم‌های «ارّه» در گیشه جهانی یک میلیاردی شد

گروه فرهنگی: با موفقیت فیلم «مارپیچ»، مجموع فروش جهانی فیلم‌های «ارّه» از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.در شرایط عادی گیشه آمریکا، این روز‌ها یکی از بهترین‌های تاریخ‌های اکران فیلم در آمریکاست. در دهه‌های اخیر فیلم‌هایی مثل ۴ انیمیشن «شِرِک»، سه فیلم جنگ ستارگان، بارگذاری مجدد ماتریکس، کد داوینچی، دزدان دریایی کارائیب، گودزیلا، جان ویک ۳، ددپول۲ و بسیاری دیگر از آثار محبوب در این روز‌ها اکران شدند.
«مارپیچ» به کارگردانی دارن لین بوزمن که از کتاب «ارّه» اقتباس شده در گیشه روز جمعه صدرنشین بود و پیش بینی می‌شود در پایان هفته دوم اکران هم، ۴ میلیون و ۴۲۰ هزار دلار فروش داشته باشد.این فیلم با بازی ساموئل جکسون و کریس راک، هفته گذشته در کنار فیلم‌های «ارّه ۲ و ۳ و ۴» به دیگر فیلم این مجموعه تبدیل شد که در هفته نخست صدرنشین می‌شود. اکران هفت روزه این فیلم به ۱۱.۳ میلیون دلار رسیده و انتظار می‌رود در پایان روز دوشنبه به رقم ۱۵.۷ میلیون دلاری برسد.

همچنین باید اشاره کرد که این فیلم در گیشه‌های جهانی هم ۱۷ میلیون دلار فروخته که مجموع فروش آثار این مجموعه سینمایی در گیشه خارجی را به مرز یک میلیارد دلار می‌رساند. این در حالی است که بودجه تمامی این فیلم‌ها مجموعا حدود ۹۵ میلیون دلار بوده است. «ارّه ۱» و در کل این مجموعه سینمایی یکی از سودآورترین فیلم‌های تاریخ سینما محسوب می‌شوند.

فیلم «خشم مردانه» جیسون استاتهام احتمالا با فروشی کمتر از ۳ میلیون دلار، در رتبه بعدی گیشه قرار خواهد گرفت. انیمه «دیو کُش» که تا کنون ۴۳ میلیون دلار در گیشه داخلی آمریکا فروخته هم احتمالا در جایگاه سوم یا چهارم پرفروش‌های هفته قرار می‌گیرد. این انیمیشن در ژاپن بسیار محبوب بوده و با ۴۰۰ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ و گیشه سال ۲۰۲۰ این کشور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *